برخی ار سوالات متداول در رابطه با خدمات آرادپرداز
 • راه اندازی یک وب سایت چه میزان زمان نیاز دارد؟

  در آرادپرداز طراحی یک وب سایت ساده و متوسط حدود 3 هفته بعد از تحویل کامل مطالب توسط مشتری انجام، و به صورت آزمایشی راه اندازی می شود و پس از بررسی و رفع اشکالات احتمالی، روی سرور بارگذاری می شود. در مورد سایت هایی با امکانات پیچیده و یا پروژه های سفارشی زمان ها بین 1 تا 4 ماه متفاوت است.

 • آیا شرکت آرادپرداز طراحی و برنامه نویسی سفارشی نیر انجام می دهد؟

  بله، شرکت آرادپرداز کلیه ی خدمات برنامه نویسی و طراحی وب، و همچنین برنامه نویسی تلفن های همراه را نیز انجام می دهد ولی لازم است حتما قبلا در مورد سفارش خود و برآورد زمان آن با واحد طراحی هماهنگی کنید.

 • آیا در آرادپرداز امکان تغییر رنگ بندی و تغییر قالب گرافیکی وب سایت مشابه سلیقه ی مشتری وجود دارد؟

  بله، شما می توانید در سفارشاتی که طراحی قالب اختصاصی دارند , نطرات خود پیرامون قالب اختصاصی خود را بدهید و ما ظاهر وب سایت شما را دقیقا مشابه سفارشتان طراحی و اجرا خواهیم کرد.

 • آیا آرادپرداز استخدام نیرو و کارآموز هم دارد؟

  استخدام کارآموز خیر, برای استخدام نیرو متخصص و باتجربه در بازه های زمانی مختلف از طریق اطلاعیه در وب سایت شرکت جذب خواهد کرد.

 • آیا هزینه ی پرداخت شده برای محصولات و خدمات آرادپرداز به صورت دائمی است یا نیاز به تمدید دارد؟

  شما هزینه طراحی وب سایت و محصول مربوطه را فقط یکبار پرداخت خواهید کرد،  ولی در مورد سرویس های میزبانی وب و ثبت دامنه، خدمات پشتیبانی , به صورت سالیانه تمدید می شوند.

 • آیا امکان بارگذاری سایت های طراحی شده توسط آرادپرداز روی سروری به غیر از سرور آرادپرداز نیز وجود دارد؟

  تنها در سفارشات طراحی وب سایت شرکتی ( اطلاع رسانی ) امکان میزبانی خارج از شرکت وجود دارد و در سایر پروژه ها و محصولات شامل ( وب سایت آگهی - املاک - پورتال خبر - فروشگاه ) امکان میزبانی خارج از شرکت تنها بعد از پایان قرارداد پشتیبانی ( سال اول ) مقدور است.

 • در صورت طراحی وب سایتم توسط آرادپرداز، آیا باید دامنه را نیز از شرکت آرادپرداز تهیه کنم؟

  خیر، شما می توانید خدمات ثبت دامنه خود را از شرکت های دیگر نیز تهیه نمایید.

 • آیا شرکت آرادپرداز خدمات میزبانی وب نیز ارائه می دهد؟

  بله, ولی تنها برای مشتریانی که طراحی وب سایت آنها را انجام داده است ، شرکت آرادپرداز دارای سرورهای اختصاصی است که برای ارائه ی سرویس ویژه به مشتریان طراحی سایت این شرکت راه اندازی شده است. سرورهای هاستینگ آرادپرداز در بهترین و حرفه ای ترین دیتاسنترهای ایران و امریکا قرار دارند و کیفیت خدمات آنها کاملا تضمین شده است.

 • آیا آرادپرداز در زمینه بهینه سازی رتبه سایت SEO فعالیت می کند؟

  بله, خدمات سئو و بهبود رتبه گوگل و الکسا در آرادپرداز تنها برای مشتریانی است که طراحی وب سایت آنها را آرادپرداز انجام داده است.

 • محصولات آرادپرداز کدامند و هرکدام مناسب چه وب سایت هایی می باشند؟

  پورتال هوشمند خبر DatisPortal - مناسب برای طراحی وب سایت های خبری - مجلات اینترنتی و سایت های خبری هوشمند یا خبر خوان

  پورتال آگهی و نیازمندی ها NiazCMS - مناسب برای طراحی وب سایت های آگهی - نیازمندی ها - بانک اطلاعات مشاغل - بانک های اطلاعات تخصصی - وب سایت های خرید و فروش

  پورتال املاک AmlakCMS - جهت طراحی وب سایت املاک - وب سایت مشاورین املاک - بانک اطلاعات املاک کشوری و شهری - طراحی سایت مستغلات و ...

 • در آرادپرداز، طراحی وب سایت با استفاده از چه تکنولوژی هایی انجام می شود؟

  HTML5 -CSS3- Bootstrap - زبان برنامه نویسی PHP - فریم ورک Joomla - پایگاه داده MySQL - جاوا اسکریپت jQuery - تکنولوژی AJAX . آرادپرداز از زبان برنامه نویسی و فریم ورک های ASP.NET پشتیبانی نمی کند

 • آیا محصولات شما به همراه سورس برنامه ارائه می شود ؟ و آیا امکان درخواست سورس وجود دارد ؟

  خیر, ارائه سورس نرم افزار در هیچکدام از محصولات آرادپرداز انجام نمی شود. در برخی از پروژه های سفارشی بصورت خرید سورس قابل ارائه است.

 • آیا امکان کنسل کردن سفارش و عودت وجه در آرادپرداز وجود دارد.

  مشتری هر زمان که مایل باشد می تواند سفارش خود را کنسل کند. ولی برای عودت وجه , پس از آغاز مراحل طراحی و اجرا پروژه, امکان عودت وجه تحت هیچ شرایطی ممکن نیست.

 • آیا آرادپرداز در زمینه خرید وب سایت و یا واگذاری به دیگران فعالیت میکند؟

  خیر, آرادپرداز تنها طراحی و پشتیبانی وب سایت مشتری را بر عهده دارد,و چنانچه مشتری تصمیم به فروش یا واگذاری وب سایت خود را داشته باشد. می بایست شخصا برای این کار اقدام نماید و آرادپرداز مسئولیتی در این باره ندارد.

 • چگونه می توان از تخفیف های آرادپرداز استفاده کرد؟

  تخفیف های آرادپرداز بصورت فصلی یه دوره ای برگزار و از طریق وب سایت شرکت به اطلاع عموم میرسد.
  این تخفیف ها برای مدت محدود و در هر دوره برای محصول یا خدمات خاص است که از 10% تا 40% می باشند. سفارشاتی که در آن محدوده زمانی ثبت و بصورت نقدی پرداخت شوند شامل دریافت تخفیف مربوطه خواهند شد. برای اطلاع از تخفیف ها و سایر اطلاعیه های آرادپرداز عضو کانال تلگرامی ما شوید. telegram.me/aradpardaz

 • آیا آرادپرداز وب سایت های طراحی شده توسط دیگران را تعمیر یا پشتیبانی می کند؟

  متاسفانه خیر. آرادپرداز هیچگونه خدمات طراحی-تعمیر و تغیرات برای وب سایت هایی که خارج از مجموعه خود طراحی شده ندارد. و برای کار بروی سایت های طراحی شده دیگران لازم است کل وب سایت و پروژه مربوطه را از ابتدا طراحی و تولید نماید.

 • چه تضمینی وجود دارد که آرادپرداز برای همیشه وجود خواهد داشت ؟

  هیچ شخص و شرکتی نمی تواند برای حیات خود تضمینی ارائه دهد, چون ادامه حیات یک شرکت وابسته به مسائل مختلفی می باشد که برخی از آنها خارج از کنترل می باشند. آرادپرداز در یک دهه اخیر تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن انجام داده و خواهد داد, لذا این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که چنانچه زمانی به هر دلیلی نتوانست به حیات خود ادامه دهد, تمامی اطلاعات وب سایت مشتری شامل سورس و بانک های اطلاعاتی و ... را به صورت کامل و بدون هیچ نقص و محدودیتی تحویل مشتری نماید.

 • آرادپرداز در زمینه ی پشتیبانی وب سایت چه خدماتی ارائه می کند؟

  آرادپرداز در طول زمان قرارداد پشتیبانی متعهد است، خدمات خود را به صورت کاملا رایگان پشتیبانی نماید. خدمات پشتیبانی شامل رفع مشکلات فنی و پاسخ دهی به سئوالات شما در مورد خدمات یا محصولات شرکت می باشد, در صورت نیاز مشتری به توسعه ی وب سایت یا نرم افزار توسعه یافته توسط آرادپرداز، پس از بررسی سفارش، برنامه زمانی و هزینه برآورد شده، و به مشتری ارائه می شوند، و در صورت تمایل مشتری سفارش در زمان معین انجام خواهد شد.

 • آرادپرداز چه ضمانتی نسبت به وب سایت های طراحی شده خود دارد ؟

  محصولات و خدمات آرادرپداز درست مطابق با آنچه در وب سایت شرکت و قرارداد فی مابین ذکر شده ارائه می‌شوند و به مدت 1 سال پشتیبانی فنی می شوند . پس از پایان دوره پشتیبانی مشتری می تواند خدمات پشتیبانی را تمدید نماید. آرادپرداز هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینکه محصولات و خدمات شرکت, احتیاجات مشتری را برآورده می‌کند ارئه نمی‌دهد.
  همچنین آرادپرداز تعهدی در قبال میزان در آمد ٫ رتبه سایت ٫ شکایات و کلیه مسئولیت های مدنی وب سایت مشتری ندارد.

 • برای قرار دادن وب سایتم بر روی اینترنت به چه مواردی نیاز دارم؟

  یک آدرس اینترنتی (نام دامنه یا Domain) و یک سرویس دهنده ی میزبانی وب یا Hosting

 • وب سایت داینامیک و استاتیک چه تفاوتی دارند؟

  صفحات وب استاتیک یا ایستا توسط کدهای html ساخته می شوند. در این صفحات امکان ارتباط با پایگاه داده و تعامل با کاربر وجود ندارد و در نتیجه قیمت ارزان تری دارند. ایجاد تغییرات در این گونه وب سایت ها نیاز به دانش طراحی وب دارد، در نتیجه تغییرات باید توسط طراح وب انجام شوند، پس هزینه ی بروزرسانی این گونه سایت ها بالاتر است. وب سایت های استاتیک برای معرفی خدمات و نمایش اطلاعاتی که کمتر نیاز به بروز رسانی دارند مناسب هستند.

  وب سایت های داینامیک یا پویا قابلیت های بسیار بیشتری دارند و در آن ها امکان تعامل با کاربر و استفاده از پایگاه داده وجود دارد، در نتیجه، طراحی این گونه سایت ها هزینه ی بیشتری دارد. برای بسیاری از تغییرات از قبیل حذف و اضافه کردن متن و تغییر تصاویر و... از پنل مدیریتی استفاده می شود و نیاز به دانش طراحی وب ندارد، در نتیجه هزینه ی بروزرسانی این گونه سایت ها صفر و یا بسیار اندک است. از طرفی بروزرسانی مداوم وب سایت باعث بهبود رتبه ی آن در موتورهای جستجو می شود، و کاربران شما فعال بودن سایتتان را احساس می کنند. این گونه وب سایت ها برای کاربردهایی که نیاز به تعامل با کاربر و استفاده از پایگاه داده و همچنین تغییرات مداوم دارند مناسب هستند.

 • وب سایت و پرتال چه تفاوتی دارند؟

  وب سایت و پرتال هر دو از طریق آدرس اینترنتی URL دستیابی می شوند. تفاوت آن ها در نحوه ی ساماندهی اطلاعات و محتوای آن هاست. پرتال اطلاعات عمومی را به بازدیدکنندگانش ارائه می دهد، که از منابع و نویسندگان متفاوتی کسب شده اند. اگر وب سایت اطلاعاتش را از منابع مختلف و مستقلی کسب کند، می تواند یک پرتال هم باشد. برخی از تفاوت های وب سایت و پرتال در ادامه ذکر شده اند :

  1. احراز هویت : در پرتال امکان log-in وجود دارد، و کاربر با وارد کردن اطلاعات شخصی مثل نام کاربری و کلمه ی عبور وارد پرتال می شود، مثل gmail.com ولی برای ورود به وب سایت نیازی به احراز هویت نیست مثل google.com
  2. شخصی سازی : در پرتال اطلاعات مشخص و طبقه بندی شده ای ارائه می شود، مثلا برای چک کردن ایمیل ها با وارد کردن نام کاربری و کلمه ی عبور می توانید ایمیل های خود را مشاهده کنید، و نیازی به جستجو در میان سایر ایمیل ها برای یافتن ایمیل خود ندارید. ولی در وب سایت محتوا کلیست و برای همه ی کاربران ایجاد شده است، و در صورت نیاز یک کاربر به اطلاعات مشخص باید آن را در سایت جستجو کند.
  3. سفارشی کردن : در پرتال اطلاعات مورد نظر شما نمایش داده، و طبقه بندی می شوند، ولی در وب سایت اطلاعات کلیست و برای کلیه کاربران تهیه شده است، می توان اطلاعات را جستجو کرد ولی امکان مرتب سازی وجود ندارد.
 • هزینه ی طراحی وب سایت چگونه محاسبه می شود و چرا هزینه طراحی سایت در آرادپرداز به نسبت گرانتر است؟

  هزینه ی طراحی یک وب سایت وابسته به موارد فنی و زیر ساختی مختلفی شامل (زبان و قدرت برنامه نویسی - تکنولوژی های مورد استفاده - Framework مورد استفاده - کیفیت نهایی محصول - توسعه پذیری - امنیت - سابقه و نمونه کارهای یک شرکت ) می باشد . شرکتی که بیش از 10 سال است در زمینه طراحی و برنامه نویسی و ارائه خدمات وب سایت فعال است با شرکت یا شخص یا مجموعه ای که تازه در این عرصه وارد شده متفاوت است. هزینه های تولید - پشتیبانی و تحقیق و توسعه برای شرکتی که سابقه بیشتری دارد مثلما بیشتر است در نتیجه محصولات و نمونه کارهای به نسبت قوی تری خواهد داشت و نتیجه آن قیمت بالاتر خواهد بود.
  در تمام دنیا و در تمام رشته ها شرکت هایی که قدمت بالاتری دارند معمولا مطرح تر و محصولات با کیفیت تر و گرانتری نسبت به شرکت های تازه تاسیس دارند .

 • ویژگی های یک شرکت حرفه ای طراحی وب سایت چیست؟

  یافتن یک شرکت حرفه ای و معتبر در امر طراحی وب سایت امری بسیار مهم است، زیرا طراحی وب سایت کار کم اهمیت و ساده ای نیست. طراحی حرفه ای وب سایت شما حتما موجب ترقی کسب و کار شما شود.

  ابتدا از قانونی بودن شرکت ثبت شده و دارا بودن مجوزهای رسمی از سازمان نظام صنفی رایانه ای و نماد اعتماد الکترونیک مطمئن شوید. سپس سابقه ی کاری و میزان رضایت مشتریان فعلی و قبلی شرکت را از خدمات رسانی شرکت بررسی کنید و نمونه کارهای شرکت را ملاحظه نمایید. توجه داشته باشید یک شرکت حرفه ای باید پس از ساخت وب سایت، خدمات پشتیبانی مناسبی برای وب سایت ارائه دهد، در غیر این صورت وب سایت به مرور زمان با مشکل مواجه می شود.
  برخی شرکت ها از قالب ها و سیستم های آماده و پیش ساخته ای استفاده می کنند که امکان ایجاد تغییرات و اعمال سلیقه ی مشتری روی آن قالب ها بسیار محدود است، معمولا خدمات این شرکت ها بسیار ارزان هستند. یک شرکت حرفه ای باید بتواند وب سایت اختصاصی شما را مطابق سلیقه ی خودتان برایتان طراحی کند.
  مطمئن شوید شرکتی که که انتخاب می کنید، از آخرین استانداردها و تکنولوژی روز استفاده می کند و می تواند تمام نیازهای شما را طراحی و تولید نماید و وابسته به امکانات و قابلیت های آماده نیست.

 • قدم اول برای داشتن یک وب سایت چیست؟

  ابتدا باید اهداف و انتظاراتی را که از ایجاد وب سایت دارید، به طور واضح تعیین کنید. سپس باید فعالیت وب سایت های فعال در زمینه ی کاری خود را مورد بررسی قرار دهید تا هر آنچه که می تواند در وب سایت شما ارائه شود را مشخص کنید. در نهایت با تحقیق و بررسی، شرکتی معتبر را برای طراحی وب سایت خود انتخاب کنید.

 • چه شرکت ها یا سازمان هایی نیاز به داشتن وب سایت دارند؟

  هر شرکت یا سازمانی که بخواهد کالا یا خدماتی را تبلیغ و عرضه کند نیاز به یک وب سایت دارد. وب سایتی که توسط کادری حرفه و طبق آخرین استانداردها طراحی شود، بدون شک کاربران زیادی را جذب خواهد کرد.

 • چرا امروزه داشتن وب سایت برای هر کسب و کاری ضرورت دارد؟

  در دنیای امروز با توجه به استفاده ی روز افزون از اینترنت و اینکه بیش از 46 میلیون نفر از ایرانیان از اینترنت استفاده می کنند، نمی توان از بازاریابی و عرضه ی خدمات در جامعه ی بزرگ اینترنت چشم پوشی کرد. یک وب سایت برای شما یک فروشگاه یا دفتر آنلاین است که هزینه ی راه اندازی بسیار ناچیزی در مقایسه با هزینه ی راه اندازی یک فروشگاه و یا دفتر کار واقعی دارد، و این در حالی است که وب سایت شما بدون تعطیلی 24 ساعته برای شما فعال است. از سوی دیگر هزینه ی تبلیغات در اینترنت بسیار کمتر از هزینه ی تبلیغات تلویزیونی و. .. می باشد. در نتیجه استفاده از این تکنولوژی به معنی بدست آوردن سهم قابل توجهی از بازار با هزینه ای اندک و مزایای بسیار است.