سامسونگ تلویزیون‌هایQLED

سامسونگ

سامسونگ دیسپلی، بخش توسعه و تولید فناوری صفحه نمایش شرکت سامسونگ، تحقیق و توسعه صفحه نمایش‌های LCD را متوقف کرده و این شرکت در عین حال تاکید کرده که با این زودی‌ها تلویزیون‌های OLED خود را به بازار عرضه نخواهد کرد و حتی ممکن است این تلویزیون‌ها را قربانی عرضه هر چه سریعتر تلویزیون‌های QLED کند.
نسل فعلی تلویزیون‌های سامسونگ که با فناوری کوانتوم دات و با عنوان SUHD شناخته می‌شوند به نور پس‌زمینه جداگانه‌ای برای روشن کردن پیکسل‌ها نیازمندند اما تلویزیون‌های QLED با ترکیب فناوری‌های کوانتوم دات و OLED دیگر نیازی به این نور پس‌زمینه نخواهند داشت. علاوه بر این پنل‌های QLED از دوره عمر طولانی‌تر و هزینه تولید پائین‌تری نسبت به پنل‌های OLED برخوردارند.
اما در همین حال Jason Hartlove مدیر نانوسیس به عنوان برترین تولیدکننده در زمینه کوانتوم دات در جهان در این زمینه گفته است:

ما در حال تولید متریال‌های کوانتوم دات مورد نیاز در QLEDها هستیم. تلویزیون‌های QLED با فناوری کوانتوم دات در سه تا پنج سال آینده به بازار عرضه خواهند شد.

جالب است بدانید ال‌جی هم‌اکنون در حال تولید تلویزیون‌های OLED و فروش آنها در بازار است و از این نظر از سامسونگ پیش افتاده اما با این حال باید دید با عرضه تلویزیون‌های QLED سامسونگ این شرکت برای رقابت چه چیزی در آستین خود دارد.